Není letní brigáda jako letní práce

Není letní brigáda jako letní práce

Není letní brigáda jako letní práce
Co se vám vybaví jako první, když se řekne „léto“? Budou to jistě prázdniny, koupání, teplo, dovolená nebo třeba sluníčko. Taková je představa u běžného člověka. Jelikož zemědělec ale není běžný člověk, jeho první myšlenka padne na jiné slovo. A tím je sklizeň. Sklizeň obilovin připadá na období mezi červnem a zářím, kdy vrcholí ta největší vedra, a představuje obrovskou zátěž, i přes velkou výpomoc od strojů. Ačkoliv tedy není nutné pobíhat po poli s kosou a srpem a potom vytloukat zrna cepem, přesto je sklizeň velmi namáhavá. Sama se ale bohužel neudělá, takže bez lidského faktoru je to zkrátka nemožnost. Lidský faktor je v zemědělství stále potřeba. Bohužel solární nabíječky energie, které by v tomto horkém letním období opravdu bodly, pro člověka ještě vytvořené nejsou, takže je nutné udělat všechno hezky poctivě a postupně. A to přitom nejde jen o samotné sklizení, protože dřina neustává ani v momentě, kdy se obilí přesune z pole do provozovny. Tam alespoň mohou pomoci čističky zrnin, které spoustu práce ušetří.

Ušetřete svou energii

Čističky zrnin se velikostně pohybují od velkých strojů, které mohou vyčistit několik desítek až stovek tun zrnin za hodinu a které jsou určeny pro velké zemědělské podniky, po menší čističky, které si dovedou poradit s menším objemem zrní například při vlastní produkci. Práce v zemědělství je díky těmto strojům mnohonásobně snazší, takže po práci ještě zbývá dostatek času na využití bazénu nebo na pořádné grilování s kamarády či rodinou. Vlít si trochu energie do těla můžete už během obsluhy těchto velkých strojů, protože jejich obsluha je velmi snadná. Nechte sluníčko, aby přes solární nabíječku nastartovalo vaše rádio nebo mobil a nechte si vlít novou energii do těla, zatímco čistička zrní odvede svou práci.

ODBORNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Společnost SJC během své, více než 150-ti leté, tradici dokázala vytvořit ideální tréninkové programy, které zaručují, že každý technik dokáže předat informace samotnému investorovi, případně obsluze stroje. Zaškolení a servis tak vždy provádí technik, který je dokonale seznámen s technologiemi společnosti SJC. Součástí zaškolení je taktéž předání přehledného návodu k obsluze, který názorně ukazuje principy čistící technologie SJC a manipulaci s daným strojem.