I vy můžete ještě ušetřit – zavlažovací systém

I vy můžete ještě ušetřit – zavlažovací systém

Jak ušetřit? To je důležitá otázka pro mnohé domácnosti. Dešťová voda – tady bychom mohli začít. Kromě zalévání příkladně pomoci automatického zavlažování ji jde použít na splachování WC nebo praní. Máte-li cca 100 000 korun navíc, určitě se vám vyplatí zainvestovat do kompletního modulu na využití dešťové vody pro rodinné domy.  Nejjednodušší způsob uchovávání vody do sudů – tady dejte před nádobami vyrobenými z kovu přednost plastu nebo nerezu. Plastové sudy lze sehnat ve velikosti od 200 do 500 litrů, od 500 do 1 500 Kč. A pokud máte vlastní studnu, potěšíte ji nejen své rostliny, ale i svou peněženku, neboť ušetříte za vodné a stočné.   A pakliže je ve studni pitná voda, ocení ji i váš žaludek.

Jak zavlažovat zahradu

V malé zahrádce se osvědčí klasika – konev, ta zajisté nezklame. Pohodlnější řešení je hadice s postřikovačem. Máte-li k dispozici moderní typ, ten lze nastavit od silného proudu, přes kapky až po jemnou mlhu a to za pouhých 400 Kč. Větší zahrada si žádá více zavlažování, zde pomohou automatické zavlažovače. Trh nabízí různé tvary – obdélníkové, čtvercové nebo pásové plochy. Zvolíte-li kruhové zavlažovače, kromě kruhové plochy pokropí i jednotlivé kruhové výseče. Existují i přenosné zadešťovače, které využijete na ploše od 30 do 500 čtverečních metrů.  

Omrzely vás procházky po zahradě s hadicí na rameni?

Není nic jednoduššího než si pořídit hadicový vozík, a pokud je plocha vašeho trávníku nerovnoměrná a unavuje vás přenášet zavlažovače z místa na místo, začněte přemýšlet o automatickém zavlažování zahrady.  Moderní typ zvládne dokonce zavlažovat trávník s nepravidelnými křivkami záhonů, rohy dlažeb nebo domu. Je to díky možnosti naprogramovat a uložit až pět desítek obrysových bodů konkrétní plochy. Výběr je velký, ceny příznivé. 

ODBORNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Společnost SJC během své, více než 150-ti leté, tradici dokázala vytvořit ideální tréninkové programy, které zaručují, že každý technik dokáže předat informace samotnému investorovi, případně obsluze stroje. Zaškolení a servis tak vždy provádí technik, který je dokonale seznámen s technologiemi společnosti SJC. Součástí zaškolení je taktéž předání přehledného návodu k obsluze, který názorně ukazuje principy čistící technologie SJC a manipulaci s daným strojem.